Ostrava

2022

PATRONÁT: ministr kultury ČR Martin Baxa, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák,  primátor města Ostrava Tomáš Macura, generální konzulka Polska z Ostravy Izabella Wołłejko-Chwastowicz / SPOLUPRÁCE: Evangelický Kristův kostel / FINANČNÍ PODPORA: Moravskoslezský kraj, město Ostrava

Švédsko 1. - 30. května 

Polsko (1. - 30. 4.)

Arménie (2. - 30. 11.)

Výstavy

GONG Ostrava (2. - 30. 11. 2021)

Nad akcí převzali osobní záštitu velvyslanec Arménie v Praze J. E. Ashot Hovakimian. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo a náměstek primátora města Ostrava Zbyněk Pražák. Akce se koná na základě memoranda o spolupráci mezi Moravskoslezským krajem a arménskou provincií Armavir.


Derniéra výstav

pondělí 29. listopadu v 16:30 Gong Ostrava

 Slavnostní derniéra obou výstav proběhne za účasti vzácných hostů a s hudebním vystoupením arménské zpěvačky Karin Sarkisjan, komentovanou prohlídkou výstavy fotografii Robina Böhnische as ochutnávkou arménských vín.  

vernisáž v pondělí 29. listopadu v 16:30
vernisáž v pondělí 29. listopadu v 16:30

Rakousko (1. - 23. 7.)

Ve spolupráci s krajským úřadem Moravskoslezského kraje,  městem Ostrava a multifunkční aulou Gong Dolních Vítkovic proběhne slavnostní zahájení obou rakouských výstav za osobní účasti vzácných hostů včele s rakouským honorárním konzulem v Brně Georgem Stögrem, náměstkem hejtmana Lukášem Curylo a náměstkem primátora Města Ostrava Zbyňkem Pražákem. Součástí zahájení bude i kratší komentovaná prohlídka výstavy i kratší prezentace významných osobností výstavy spojených s Moravskoslezským krajem zástupci měst Opava, Příbor a Vražné. 

Hudební vystoupení

Součástí vernisáže bude i kratší hudební vystoupení Lidové konzervatoře a Muzické školy Ostrava s následujícím programem.

 1. W. A. Mozart: árie Cherubína "Non so piu cosa son, cosa faccio" z opery Figarova svatba (Le nozze di Figaro)

Zpívá Mgr. Barbora Habustová, Na klávesy doprovází prof. Pavel Motloch

2. W. A. Mozart: Duet Zuzanky a hraběnky (Duettino Sull´aria) z opery Figarova svatba (Le nozze di Figaro)

Zpívají Mgr. Zuzana Fišerová a Mgr. Barbora Habustová, Na klávesy doprovází prof. Pavel Motloch

exkluzivně jen 1. 7. v rámci vernisáže

výstava se následně přesune do Opavy (2. - 15. 7.), Vražné -Hynčice (16. 7. - 20. 7.), Příboru (21. 7. - 5. 8.)

1. - 23. července 2021

součástí panelové výstavy bude i faksimile slavné Peuntigerovy mapy zapsané na světový seznam Pamět světa UNESCO

čtvrtek 1. července 13.00

slavnostní vernisáž obou výstava a současně derniéra výstavy Slavní "čeští" Rakušané za účasti hostů včele s Honorárním konzulem z Brna. Součástí bude i doprovodný program a ochutnávka vín.