Staré Město

Za finanční podpory grantového programu Starého Města a ve spolupráci s městem, farností a Sportovním a kulturním centrem Staré Město. 

2022

Pod záštitou ministra kultury ČR Martina Baxy, starosta Starého Města Kamila Psotky, hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše, Generální konzulky Polska v Ostravě Izabelly Wołłejko-Chwastowicz ...

Polsko (2. 7. - 21. 8.)

2021

Nad akcí přijímají záštitu velvyslanec Litvy v ČR J.E. Laimonas Talat-Kelpša (BĚLORUSKO), velvyslanec Černé Hory z Vídně J.E. Željko Perović, rakouský honorární konzul z Brna Goerg Stögr, velvyslanec Arménie z Prahy J.E. Ashot Hovakimian, hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, starosta Starého Města Kamil Psotka, senátor Josef Bazala, farář kostela Sv. Ducha Miloslav Suchomel.

Černá Hora (3. 10. - 11. 11.)

Kulturní dědictví UNESCO Černá Hora

3. 10. - 11. 11. náměstí Velké Moravy

Josef Franc: Montenegro - země pro romantiky

3. 10. - 1. 11.  + 11. 11. Eventcentrum

Montenegro, Balkán, Svět

středa 10. listopadu 18:00 Eventcentrum

Autorské setkání cestovatele a fotografa Josefa France s dalšími významnými dobrodruhy a cestovateli (např. mořeplavec Oldřich Karásek, ...). A předochutnávkou svatomartinských vín.

Bělorusko (8. - 29. května)

Slavnostní zahájení projektu

sobota 29. května 19.00 Kostel sv. Ducha 

 20.00 Eventcentrum Staré 

První světová prezentace knihy Portrét Františka Skoriny v ČR, spojená s požehnáním dílu. Promluví její autor Ilja Lemeškin (Filosofická fakulta University Karlovy, Praha - Ústav pro jazyk litevský Litevské akademie věd, Vilnius) a Tomáš Hoskovec, předseda Pražského lingvistického kroužku.

Arménie (22.6. - 10.7.)

Kostel sv. Ducha 

Event Centrum