Přerov

Nad akcí přijímá záštitu hejtman Olomouckého kraje Ing. Josef Suchánek, primátor města Přerov Petr Měřinský a velvyslanec Černé Hory ve Vídní J.E. Željko Perović 

Panelovou výstavu Světového kulturního dědictví UNESCO Černé hory doplní několik dalších výstavních kolekcí, které nás seznámí s touto zajímavou zemí a její bohatou historií. K vidění tak bude další výstava prezentující významné osobnostmi Černé Hory s českou stopou, speciální výstava o Františku Raschovi z Přerova (vůdci slavné vzpoury v Boce Kotorské) a výstava 50 fotografií Josefa France: MONTENEGRO krajina pro romantiky. Výstavy podpoří  a zpropagují stávající partnerství města Přerov a černohorského města Kotor. Provoz výstavy se řídí aktuálními vládními nařízeními. Změna programu vyhrazena. 

Slavnostní zahájení výstavy a první černohorská akce

proběhne ve čtvrtek 3. června v 16.00 za účasti významných hostů včele s primátorem města Přerov Petrem Měřinským a delegací velvyslanectví Černé Hory ve Vídni. Součástí komentované prohlídku bude setkání  s fotografem Josefem Francem a přerovskými odborníky na Františka Rasche.