Hradec Králové

 rok 2022

Za finanční podpory města Hradce Králové a Královehradeckého kraje a ve spolupráci Univerzitou Hradec Králové a Adalbertinum Hradec Králové. Nad projektem záštitu ministra kultury ČR Martin Baxy, hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček a primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Nizozemí (4. - 30. 6.)

Švédsko (2. - 30. dubna)

Od ucha k uchu
2. - 30. 4. OSV UHK 
Setkání u "švédské" kávy
úterý 26. 4. 17.30 OSV UHK 

rok 2021

Za finanční podpory Hradce Králové a ve spolupráci s městem Hradec Králové a Královehradeckým krajem, kinem Bio Central, Univerzitou Hradec Králové, Adalbertinum Hradec Králové. Nad akcí přijímají záštitu velvyslanec Litvy v ČR Laimonas Talat-Kelpša, hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček a primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Bělorusko (28. 6. - 22. 7.)

Za finanční podpory  Hradce Králové a ve spolupráci s městem Hradec Králové a Královehradeckým krajem, kinem Bio Central, Univerzitou Hradec Králové, Adlabertinum Hradec Králové. Nad akcí přijímají záštitu velvyslanec Litvy v ČR Laimonas Talat-Kelpša, hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček a primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.


výstavy


doprovodné akce

Derniéra a běloruský den

Bio Central Hradec Králové

čtvrtek 22. července od 18.00

 Prezentace knihy Portrét Františka Skoriny autora Ilji Lemeškina(Filosofická fakulta University Karlovy, Praha - Ústav pro jazyk litevský Litevské akademie věd, Vilnius) a beseda s vedoucím katedry sociologie FF UHK Miroslavem Jouklem a novinářem Tomášem Kolocem. Následně proběhne komentovaná prohlídka obou výstav a vystoupení Běloruského pěveckého spolku z Prahy. Na závěr proběhne projekce běloruského filmu Běloruský sen (2011) z festivalu Jeden svět a krátkého běloruského animovaného filmu o Františku Skorinovi.

Arménie (prosinec)

Za finanční podpory Hradce Králové a ve spolupráci s městem Hradec Králové a Královehradeckým krajem, kinem Bio Central, Univerzitou Hradec Králové, Adlabertinum Hradec Králové MFF Červený Kostelec, Městem Červený Kostelec a Městským kulturním střediskem Červený Kostelec . Nad akcí přijímají záštitu velvyslanec Arménie v ČR J. E. Ashot Hovakimian,  hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček, primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek a starosta Červeného Kostelce Rostislav Petrák.


výstavy


doprovodné akce

Speciální festivalové uvedení

Červený Kostelec

Speciální představení výstavy v rámci tradičního Mezinárodního folklórního festivalu Červený Kostelec, který bude letos zaměřený na české, moravské a slovenské soubory. Součástí prezentace bude i ochutnávka arménského chleba Lavaš. Více o festivalu na webových stránkách www.folklorck.cz


KÚ HK kraje

letní kino Širák

Červený Kostelec