NÁRODNÍ FILMOVÉ STUDIO ANIMAČNÍ STUDIO NA ŽÁDOST MINISTERSTVA KULTURY BĚLORUSKÉ REPUBLIKY

Produkce: Igor Galinovskij + Rita Šagraj + Svetlana Kotljarova

Scénář: Dmitry Jakutovič
Režije: Jelena Petkevič

Hudba: Sofia Petkevič
Hudební režie: Konstantin Fatejev
Zvuk: Shamil Ismailov
Animace: Alexandr Miranovič +Elena Tumanova +Nikolay Jarunin +Tatiana Jatsina+Filipp Vinogradov +Marina Lujkova+Jevgenij Ivanov+ Natalia Suškevič +Alexandra Muhomedzyanova +Irina Kovrigo +Julia Pintsak +Taisija Tsoy+ Svetlana Kovalevskaja +Roman Burmakov +Ljudmila Šidlovskaja+ Elena Boruško+ Maria Kuračeva +Natalia Skomoroh +Oleg Volotovskij
Výtvarníci: Elena Lapotko +Olga Čikina +Natalia Zinovjeva +Alexandr Budajev +Julia Korotkaja +Ljudmila Šidlovskaja +Natalia Suškevič
Hlasy: Alexandr Tkačenok +Viktor Manajv +Šumovič Yuzef +Roman Podaljako
Počitačové zpracování: Elena Tumanova +Boris Rabcevič
Hudba: Varvara Kotova (vocals) +Oleg Bojko (lute) +Asja Grečiševa (lute) +Alexej Novikov (bagpipes) +Sofia Petkevič (mandolin, wheel lyre)
Asistent režie: Xenia Mariankova
Střih: Rita Shagray
Vedení: Olga Onoprijenko

František Skorina 

Mistr svobodných umění

Anomovaný film je věnován běloruskému průkopníkovi tisku a osvícenci Františku Skorinovi. V tajemné a magické atmosféře není jasné, zda se jedná o sen nebo realitu, Skorina potkává v noci zvědavého mluvícího lva a odpovídá na otázky chytrého zvířete a vypráví tak o svém životě. Film zahrnuje několik období jeho života: dětství, které strávil v Polocku; studentská léta - studium na univerzitě v Krakově; Vilniuské období - vydání posledních dvou, ale první v Litevském velkovévodství, knihy - "Apoštol" a "Malá cestovní knížka". Film doplní speciální akce s spojené s prezentací výstavy o Františku Skorinovi.

Narozena v ruském městě Orel. V roce 1974 absolvovala Státní institut stavebního inženýrství v Brestu (katedra architektury). V letech 1982 až 1984 studovala v kurzech pro scenáristy a filmové režiséry v Goskinu SSSR (dílna F. Cyhtruka a J. Norštejna). V roce 1986 promovala a od roku 1979 pracuje jako režisérka-animátorka ve Filmovém studiu «Belarusfilm».